خالی کردن چاه توالتگرفتگی لوله فاضلابلوله بازکنی در استان تهران

ماشین تخلیه چاه

10 درصد تخفیف برای سفارش انلاین

ماشین تخلیه چاه

یکی از معضلات و مشکلاتی که ممکن است برای هر خانه و آشپزخانه ای رخ دهد گرفتگی لوله ی فاضلاب و چاه آن می باشد که بسته به درصد گرفتگی آن می توان خود فرد رفع کند و یا این کار را به سرویس کار بسپارد.
در تمامی منازل به خصوص قسمت مهم منازل که اشپزخانه است در بعضی مواقع مواد غذایی بزرگی به داخل لوله ها می روند و به قولی نفوذ می کنند که این موضوع باعث می شود که در قسمتی از لوله انباشته شوند که همین موضوع  گرفتگی ها را ایجاد می کند.
ماشین های تخلیه ی چاه وجود دارد که به صورت اختصاصی برای این کار طراحی شده اند و انواعی از گرفتگی ها را بر طرف می سازند که این ماشین ها در قسمت های مختلفی از منازل و لوله های مختلف را پاسخ گو می باشد . عمل این ماشین ها این گونه است که ماشین نزدیک چاه برده می شود و همانند فنر ولی از نوع برقی آن می باشد و البته روش های دیگر هم این ماشین ها انجام می دهند که در قسمت های پایین تر به این موضوع می پردازیم.
این روش نوعی روش تضمینی جهت چاه باز کنی محسوب می شود و معمولا افرادی که متخصص این کار هستند این ابزار داشته و کار را انجام می دهند.
ارتباط با گرفتگی چاه های دستشویی و حمام هم می توان از توری های مخصوص برای حمام و چاه بست های مخصوص برای چاه دستشویی استفاده کرد تا از گرفتگی پیشگیری شود.

ماشین تخلیه چاه
اما به هر حال در صورت بروز گرفتگی ماشین های مخصوص وجود دارد که تخلیه چاه را انجام می دهند که در ارتباط با این ماشین های مخصوص باید گفت که در دو روش ساکشن و لایروبی کار را انجام می دهند.
ماشین های تخلیه چاه دارای وزنی بسیار سنگین هستند که لجن هم در آن ها قرار می گیرد و وزن را بیش تر می کند و حتی به چند تن هم می رسند.
در ارتباط با ماشین های تخلیه چاه که در روش لایروبی به این صورت است که این ماشین ها کاربردی بسیار زیاد دارند که به دو روش لجن ها را حمل می کنند و البته دفع که در روش اول  از بشکه های حمل و نقلی استفاده می شود که از نظر بهداشتی هم می توانند در درجه کیفیت مناسبی باشند در روش بعدی این مورد هم استفاده از گونی های حمل است که برای مکان های مسکونی و تجاری استفاده می شود اما از نظر بهداشتی دارای مشکلاتی است که از این مورد با علت مشکلات بهداشتی استفاده نمی شود و توصیه هم اصلا نمی شود و بهتر است که از روش اول استفاده شود.
سپتیک تانک نوعی از ماشین ها در جهت پیشگیری و رفع گرفتگی های فاضلابی است که امروزه بسیار کاربردی شمرده می شود و وظیفه ی این ماشین و البته کاری که انجام می دهد این است‌ که فاضلابی که از هر مکان و منزلی خارج می شود را به قدری تصفیه می کند که وقتی این فاضلاب وارد چاه می شود و محصول نهایی حاصل می شود به داخل سوراخ چاه گیر نکند و مشکلی به وجود نیاورد و به گونه ای که به صورت محلول در آید.
امروزه شهر نشینی زیاد شده است و مسلم است که با توجه به وجود افراد زیاد پساب های فاضلابی مجتمع ها و ادارات و منازل و … هم زیاد است، ممکن است در این چاه ها گرفتگی هایی به وجود اید و باکتری هایی که از نوع  غیر هوازی هستند در این مکان ها فعالیت خود را آغاز کنند که این موضوع باعث شده محققان در این زمینه تحقیقاتی را انجام دهند و واکنش های مخصوصی را روی پساب های جامد و مایع انجام شود.
دستگاهی به نام ستپیک تانک نتیجه ی تمامی این تحقیقات بود که تمامی مواد فاضلابی وارد این دستگاه می شود و در نهایت مایعی بسیار بد با بویی نامطبوع و زننده را تحویل می دهد.
که این ماشین بیش تر در جهت پیشگیری از گرفتگی کاربرد دارد اما به هر حال می تواند بسیار مفید واقع شود.

 

ماشین تخلیه چاه چیست

این ماشین ها معمولاً دارای حجم بزرگی می باشند و از یک لوله بسیار بلند و یک مخزن تشکیل شده‌اند.

قدرت این ماشین ها در کشیدن لجن و فاضلاب بسیار زیاد می باشد.

 در اکثر مواقع برای تخلیه چاه از پمپ های لجن کش با تانکر هایی با مخزن بالا استفاده می شود.

 برای این کار ابتدا لوله بلند این تانکرها را وارد چاه می کنند.

 این کار باید توسط افراد متخصص دکتر لوله انجام شود.

همچنین کنترل کردن این ماشین ها نیز اصولی می باشد.

 کلیه مراحل تخلیه چاه و استفاده از ماشین باید به صورت حرفه ای و با مهارت انجام شود.

زیرا اگر لوله به ته چاه نزدیک شده باشد می تواند به ساختار کلی چاه آسیب وارد کرده و مشکل به بار بیاورد.

 این دستگاه با استفاده لوله کلیه لجن ها و فاضلاب موجود در چاه را به درون مخزن می کشد.

حجم این مخزن ها به گونه ای طراحی شده است که می‌تواند مقدار زیادی از این فاضلاب را در خود جای دهد.

 کلیه مراحل کار ماشین های تخلیه چاه باید به صورت مکرر توسط متخصصان در این زمینه کنترل شود.

 اغلب این ماشین ها در شهر رفت و آمد ندارند و در صورت بروز مشکل به محل مورد نظر اعزام می‌شوند.

ماشین تخلیه چاه

ماشین تخلیه چاه فاضلاب  

نیاز‌های اساسی هر ساختمان داشتن محلی برای دفع آب و فاضلاب آن می باشد و می توان گفت  کانال فاضلاب مکانی برای دفع سهل و آسان فاضلاب‌های کل ساختمان‌ ها است.
البته به جهت وجود جامداتی همانند مو، دستمال کاغذی بر روی بستر مایعات چاه، لایه‌ای سفت ساخت گردیده و منجر به عدم نفوذ مایعات به انتهای چاه شود.
علائم آن از جمله بالازدگی فاضلاب زودهنگام چاه فاضلاب، پیچیدن شدید بوی بد در سرویس بهداشتی، گرمابه و بقیه قسمتهای خانه، ازدیاد جانوران موذی همانند سوسک‌ها و پشه‌ها و همینطور داخل شدن فاضلاب از شکاف سرویس بهداشتی و خزینه می توانند نماد پیدایش این نقص‌ و نیاز به تخلیه چاه باشند.

ماشین تخلیه چاه فاضلاب

مزایا و معایب استفاده از ماشین تخلیه چاه

 استفاده از این ماشین ها برای تخلیه فاضلاب از درون چاه مزایا و معایب خود را دارد.

از آنجا که حجم این اتومبیل ها بسیار زیاد می باشد امکان ورود آنها به محله های کوچک و تنگ وجود ندارد.

 همچنین لوله این اتومبیل ها آن چنان بلند نمی باشد که بتوان آن را در عمق ها و طول های بیشتر قرار داد.

 نکته بعدی آلودگی صوتی و محیطی این ماشین ها می باشد.

 از آنجا که مخزن اغلب این ماشین ها از فاضلاب پر شده است.

 در صورت خراب بودن این مخزن ها فاضلاب می تواند به محیط اطراف راه پیدا کرده و آن را آلوده کند.

 همچنین در هنگام استفاده از این دستگاه برای تخلیه چاه سر و صداهای زیادی ایجاد می‌شود.

 مهم ترین مزیت استفاده از ماشین تخلیه چاه حجم زیاد آن می باشد زیرا می‌تواند فاضلاب زیادی را در خود جای داده و آن را حمل کند.

تشخیص پر شدن چاه

اغلب چاه ها در عمق چند متری ساختمان قرار دارد و با لوله های مخصوصی به یکدیگر مرتبط می شود.

گاهی ممکن است چاه منزل و آپارتمان شما پر شود و این پر شدن می‌تواند برای چاه محله شما نیز اتفاق بیفتد.

از شایع ترین و واضح ترین نشانه های این امر ایجاد بوی نامطبوع و فاضلابی در سراسر محله ی آپارتمان می باشد.

 تخلیه چاه باید به سرعت انجام شود.

زیرا در غیر این صورت فاضلاب می‌تواند به منزل شما نیز راه پیدا کرده و آن را آلوده کند.

 بهتر است برای رفع این مشکلات از خدمات یک شرکت لوله بازکنی معتبر استفاده کنید.

 زیرا رسیدن به این چاه و رفع مشکلات آن بسیار سخت بوده و باید به صورت اصولی انجام شود.

 این افراد باید در هنگام این کار نکات ایمنی را رعایت کنند زیرا کمی خطرناک می باشد.

گاهی ممکن است سردی و گرمی ناگهانی هوا سبب بروز دادن فاضلاب و پر شدن چاه شود.

استفاده از دستگاه های مکنده و لجن کش در بیشتر مواقع می تواند تخلیه چاه را به بهترین روش انجام دهد.

در صورت بروز هر گونه مشکلات از این قبیل می توانید از خدمات ماشین های تخلیه چاه استفاده کنید.

تانکر تخلیه چاه فاضلاب

نوعی تانکر های تخلیه ای چاه وجود دارد که برای بر طرف کردن گرفتگی در لوله ها و چاه ها به کار می رود که این تانکر ها همانند دستگاه فنر برقی کار می کنند.
لازم به ذکر است که این روش نوعی روش تضمینی محسوب می شود و معمولا افرادی که متخصص این کار هستند این ابزار داشته و کار را انجام می دهند.
روش کار دیگری که این تانکر ها جهت چاه باز کردن انجام می دهد دارای دستگاه های پمپ هوا است که جهت گرفتگی چاه ها استفاده می شود که فرق آن با فنر لوله باز کن برقی این است که می تواند تمام نوع های گرفتگی را برطرف سازد و محدودیتی ندارد و این دستگاه به این صورت که دهانه ی ان را روی لوله گذاشته و تمام گرفتگی ها با فشار هوا به سمت بالا کشیده می شود مورد استفاده قرار می گیرد.
پس استفاده از دستگاه پمپ هوا جهت باز کردن چاه بهتر است اما باز بستگی به نوع گرفتگی دارد که با چه ابزاری بهتر رفع می شود دارد.
هم چنین این تانکر ها حالت مکنده ای دارند که می توانند به راحت محتویات داخلی چاه ها را به طرف خود بکشند.
هم چنین این تانک ها ظرفیتی در حدود ۱ هزار لیتری تا ۱۲ هزار لیتری را شامل می شوند.

تانکر تخلیه چاه فاضلاب

انواع تانکر مکنده تخلیه فاضلاب شهری

تانکرهای مکنده می‌توانند به ‌سرعت چاه فاضلاب را تخلیه کرده و لازم به انجام مراحل اضافی همچون تهیه برق لازم و ارسال پمپ به داخل چاه به وسیله فنی کاران نداشته و به همین خاطر کار تخلیه را به سریع ترین شکل انجام خواهند داد.
وزن بالای پمپ ها باعث می‌شود تا ارسال آن به داخل انواع تانکر تخلیه چاه مکنده یک نوع سختی  محسوب شود.
برای تخلیه چاه باید از پمپ های منحصر به فرد تخلیه چاه و مکنده و انواع تانکر تخلیه چاه مطلوب استفاده کنند.
تخلیه چاه با به کارگیری از پمپ ساکشن و مکنده و انواع تانکر تخلیه چاه مطلوب می‌تواند به تخلیه چاه سرعت ببخشد. 
بهتر است که  از پمپ های مطلوب تخلیه چاه و پمپ های ساکشن و مکنده تخلیه چاه استفاده شود.
پمپ لجن کش فاضلاب وسیله ای مطلوب برای تخلیه لجن های فاضلاب می باشد.
با به کارگیری از پمپ مطلوب و مکنده منحصر به فرد تخلیه چاه به راحتی می توان اقدام به تخلیه چاه کرد.

تانکر تخلیه چاه فاضلاب

ماشین استاندارد تخلیه چاه

ماشین هایی که به طور استاندارد و برای تخلیه چاه برای راحت تر انجام دادن این کار بیش تر مورد استفاده است فنر های لوله باز کنی هستند که به راحتی این کار انجام می گیرد.
تخلیه چاه هم به وسیله فنر لوله باز کنی تخصص خود را دارد و باید زیر نظر فرد مهارت دیده در این‌ کار انجام شود تا آسیبی به لوله ها ایجاد نشود.
این روش از جمله روش های عالی و کاربردی است که همیشه نتیجه بخش بوده که در ابتدا این کار با دست توسط فنر انجام می شد و بعد کم کم توسط فنر های پیشرفته لوله بازکنی و ابزار مخصوص انجام شد که البته این روش عیبی که دارد این است که دستگاه سنگین و بزرگ می باشد که این مورد شامل دستگاه فنر است.
در فواید ماشین های تخلیه ی چاه فنر لوله بازکن به سرعتش می توان اشاره کرد که چون این کار بدون دخالت دست و تنها توسط دستگاه انجام می شود با سرعت و تاثیر بیشتری در چاه فرو رفته و سریع تر و راحت تر چاه را باز می کند.
البته علاوه بر این که فواید زیادی دارد معایب هم دارد که از جمله معایب آن می تواند این باشد که به علت سرعت بالا ی فنر در بعضی موارد این حرکات زیاد می شود و ممکن است از کنترل خارج شود و آسیب هایی وارد کند و چون محافظی دور فنر وجود ندارد این موضوع می تواند خطرناک باشد و علاوه بر اسیب به محیط اطراف دستان فرد را هم زخمی و اسیب جدی به ان وارد کند.
اگر چاه گرفته باشد بسته به نوع و اندازه ی آن همیشه پیشنهاد می شود که توسط ماشین های مخصوص تخلیه چاه استفاده شود تا دیگر مشکلی پیش نیاید که از جمله این دستگاه ها فنر های لوله باز کنی است.
این کار را باید با تماس گرفتن به مراکز مخصوص این کار از افراد سرویس کار درخواست شود تا به منازل و مکان گرفتگی آمده و تعمیرات را با ابزار و ماشین آلات مخصوص انجام دهد.
هم چنین این ماشین های تخلیه چاه علاوه بر این موارد گفته شده روش های دیگری هم برای تخلیه چاه دارند که این روش ها شامل پمپ های برقی برای کشیدن لجن و هم چنین پمپ های مکنده و انواع ساکشن ها، پمپ هایی که لجن ها را خورد و می مکد می باشد.
هم چنین لازم به ذکر است که هر کدام از این موارد گفته شده در مکان های مختلف استفاده می شود مثلا در محل هایی که غلظت لجن ها بالاست از پمپ های مکنده استفاده می شود که این مکان ها می تواند شامل رستوران ها و اماکن عمومی باشد.

ماشین استاندارد تخلیه چاه

 

قیمت ماشین تخلیه چاه فاضلاب

در خصوص قیمت های ماشین تخلیه چاه فاضلاب همه چیز بستگی به شرایط محیطی و میزان پر بودن چاه، عمق چاه و در دسترس بودن چاه دارد.
گاهی برای پیدا کردن مسیرهای فاضلابی نیاز است مدت ها وقت گذاشته شود و همین امر باعث می شود که شامل طرح خدمات اضافی شوید.
برخی از خانه ها در کوچه های باریک هستند که امکان تردد ماشین های تخلیه چاه نیست و در این صورت باید از لوله های مکنده بلند تر استفاده کنند یا اینکه کلا از روش های دیگر تخلیه چاه  به عنوان روش های کمکی استفاده کنند که باز در این صورت شامل هزینه های اضافی تر خواهد شد.

قیمت ماشین تخلیه چاه فاضلاب

 ماشین لایروبی فاضلاب

در این روش از حمل لجن با گونی نمی‌توان استفاده کرد لجن خشک شده و جمع  شده باعث کثیف کاری می شود برای خانه های مسکونی و مجتمع های مسکونی این روش مناسب نیست.
این ماشین ها دارای بشکه های استاندارد ۱۲۰ لیتری که تعداد آنها ۹ بشکه است می باشد.
ماشین های تخلیه چاه که عبارتند از تانکرهای ساکشن مکنده و  تانکرهای لجن کش، دارای مخزن های ۶ و ۱۲ هزار لیتری از تنی بوده  که در چاه این تانکرها،سپتیک ها و چربی ها را لایروبی می کنند ولی در کل کار لایروبی با تخلیه چاه  هایی که دارای بشکه ۱۲۰ لیتری می باشند انجام می شود و لجن ها داخل بشکه ها ریخته می شود.
ماشین ها از تانکرهای تخلیه چاه استاندارد برخوردار می باشند و دارای به روزترین دستگاه ها هستند.

ماشین لایروبی فاضلاب
مخزن این دستگاه‌ها باید استاندارد و از بالاترین حجم برخوردار باشد تا بتواند کار مشتری را انجام دهد.

ثبت سفارش انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس مستقیم با کارشناس