حفر چاه

10 درصد تخفیف برای سفارش انلاین

حفر چاه

برای تاسیس چاه هدف های متفاوتی وجود دارد .که می‌تواند چاه برای رفع فاضلاب و یا همچنین برای برداشت آب از منابع زیرزمینی باشد  .

 در هر صورت باید یک سری استانداردها برای حفر چاه باید گردد. از جمله اینها میزان عبور و مرور در آن منطقه و نوع خاک و زمان مناسب برای احداث چاه می باشد.

در ابتدا به چاههای مربوط به فاضلاب خواهیم پرداخت.

چاه فاضلاب

با توجه به هدف از تاسیس این چاه که جذب آب توسط خاک می باشد .باید در خاکهای که به صورت رسی نیستند. این چاه حفر شوند چون خاک رسی اجازه آبکشی  نمی دهد .در حالیکه خاکهای ماسه‌ای و شنی به خوبی آبکشی را انجام می دهند .به همین دلیل محل مناسب برای احداث چاه بسیار مهم می باشد .

از مهم ترین نکات بعدی می توان محل چاه را عنوان کرد که نباید محل شدید عبور و مرور باشد. چرا که ممکن است این چاه ریزش کند اما اگر آزمایشات بسیار تخصصی و روی خاک مربوط به چاه انجام شود. می‌توانیم در محل های دارای عبور و مرور نیز این چاهها را با استانداردهای خاص خود ایجاد کنید .

زمان مناسب برای حفر چاه متاسفانه در شهرهایی همچون تهران در هر زمانی مردم احداث به تاسیس چاه‌های فاضلاب می نماید .در حالی که به شدت اشتباه است چرا که درفصل زمستان به دلیل بالا بودن سطح آب‌های زیرزمینی تاسیس چاه می تواند .خطرات بسیار زیادی را برای پرسنل هر شرکتی یا هر شخصی دارا باشد. برای فصل تابستان دانست که با کاهش ارتفاع آب های زیرزمینی امکان حفر چاه به راحتی امکان پذیر است .

حفر چاه
حفر چاه

البته بسیار باید توجه داشت که چاه های فاضلاب نباید در نزدیکی چاه‌های آب حداقل در ۳۰ تا ۴۰ متری وجود داشته باشند .چرا که می تواند باعث آلودگی چاه های آب آشامیدنی و آب های دیگر

 اصولاً عرض این چاهها بین ۹۰ تا دو متر است .که در شهر تهران با توجه به شرایط بسیار خاص اصولاً از ۹۰ بیشتر استفاده می‌شود .و در ابتدا این چاهها میله وجود دارد و در انتهای آن یک انبار که محل اصلی برای جذب فاضلاب می باشد .

چاه اب

اصولاً حفر چاه آب  در چند سال گذشته با شرایط قانونی بسیار زیادی همراه بوده است. اما باز هم حفر چاه های غیر قانونی به شیوه دستی در سراسر تهران و یا شهرهای اطراف آن انجام می‌شود .البته استفاده از تکنولوژی در حفر این چاهها رشد نموده است .

 

اگو فاضلاب

اگو فاضلاب

اگو فاضلاب 10درصد تخفیف برای سفارش انلاین سفارش انلاین در ابتدای کار باید در مورد اگو برای شما توضیح مختصری دهیم.اگو به‌معنای این است که

ادامه ی مطلب »
دکمه بازگشت به بالا
تماس مستقیم با کارشناس