تخلیه چاه

وقتی صحبت از تخلیه چاه می شود  بسیاری از ما نگران خواهیم شد که باید چه کار کنیم.

در شهر تهران که دارای سیستم فاضلاب شهری نیست. مردم هنوز از سیستم چاههای فاضلاب در منازل مسکونی خود استفاده می‌کنند .که بیشتر در مجتمع ها و منازل ویلایی وجود دارد  .

 اصولا زمانی که انبار با اتاقک چاهها پر می‌شود و میله چاه در حال پر شدن میباشد .یک سری علامت درباره پر شدن چاه به ما می‌دهد که این علامت ها شامل موارد زیر می باشند  .

1- وجود سوسک های بسیار بزرگ در واحدهای پایین ساختمان و حتی گاهی در طبقات بالایی ساختمان به وفور یافت می شود.

2- بوی بسیار نامطبوع در طبقات پایینی ساختمان و خصوصاً پارکینگ

3- بالا زدن آب در پارکینگ و یا طبقه اول ساختمان

 این نشانه ها اصول نشانه های پر شدن چاه می باشد آنها را باید جدی بگیریم .

تخلیه چاه
تخلیه چاه

تخلیه به دو شیوه انجام می پذیرد

1-قطعه فاضلاب مصرفی ساکنین و تخلیه 

2-استفاده از فاضلاب توسط ساکنین و تخلیه 

 برای حل مشکلات بالا باید به نکات بسیار زیادی توجه کرد.

پیدا کردن یک شرکت مناسب جهت تخلیه فاضلاب که دارای استاندارد های زیر می باشد.

شرکت مناسب برای تخلیه 

1- دارا بودن بیمه برایت قوانین کار تخلیه   

2-داشتن تجربه کافی برای تخلیه  فاضلاب

3- دارا بودن دستگاه ها و ابزارهای مناسب

 هر کدام از موارد بالا را می توانیم به صورت مختصر توضیحات کوتاهی داریم که به شرح زیر می باشد.

شرکت ساخت تخلیه چاه باید برای بیمه حوادث و مسئولیت را در نظر گرفته باشد .تا در صورت وقوع حمله حادثه ای مشکلی برای مالک رخ ندهد .از طرفی رعایت استانداردهای کار و ایمنی کار از مهمترین مسائل می‌باشد. چرا که در صورت عدم رعایت این این موارد می‌تواند. باعث مشکلات جبران‌ناپذیری و حتی کشته شدن کارگران که تخلیه چاه و انجام میدهند شود  .

تجربه مناسب در مورد باز کردن در چاه محل در چاه و همچنین شیوه تخلیه فاضلاب بسیار مهم می باشد. چرا که بسیاری از ساختمان ها سازندگانی اولیه در آنها ساکن نیستند. و محل دقیق فاضلاب مشخص و معلوم نیست به همین دلیل تمامی پارکینگ باید حذف شود. تا محل دقیق مشخص کردم اما اگر شرکت خدماتی تجربه کافی داشته باشد .به راحتی می‌تواند به محل چاه شناسایی کند .

از طرفی باز کردن درب چاه فاضلاب و همچنین تخلیه فاضلاب بسیار کار طاقت فرسا و سختی است. در بسیاری از شرکت‌های فرآیند را به خوبی انجام نمی دهم. و همین موضوع می‌تواند باعث پر شدن مجدد فاضلاب منزل شما گردد .از جمله این استاندارد هامیتوان به تمیز کردن مناسب دیواره چاه اشاره نمود. که اگر به خوبی انجام گردد فرایند آبکشی  به درستی انجام نخواهد شد.

پس از تجربه شرکت خدماتی مهمترین موضوع  دارا بودن تجهیزات پیشرفته و همچنین کامیون های لجن کشی تخلیه فاضلاب می باشد. شبکه اگر این شرکت ها فقط شرکت‌های واسط باشند و دارای تجهیزات کافی نباشند. هزینه تخلیه چاه برای ما بسیار بالا تر از حد معمول خواهد بود.

شرکت خدماتی دکتر لوله به مالکیت آقای بهمن عبدلی  یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین شرکت های لوله بازکنی در تهران می باشد. که دارای تجهیزات و ماشین آلات سنگین از جمله چندین کامیون لجن کش و مکنده و چندین نیسان جهت حمل و نقل فضولات می باشد .و تمامی پرسنل این شرکت به صورت حقوقی می باشند هم و همین مسئله باعث کاهش هزینه‌های تمام شده هم برای شرکت و هم برای مشتری می باشد .

شرکت خدماتی دکتر لوله در زمینه تخلیه فاضلاب جز 3  شرکت برتر کشور میباشد  .